Paukščių šėrimas žiemą
Parkų direkcija, šalia vaikų žaidimų aikštelės, įrengė naują paukščių lesinimo vietą, ir prašo būti aktyviais paukštelių lesintojais.
Dalinuosi jų rekomendacijomis, kaip tai daryti teisingai.
Paukščių lesinimas žiemą 2020-01-17
Šiais metais žiema „atostogauja“ ir bėdų paukščiams susirasti maisto nepridarė, tačiau jei ilgai laikytųsi šalčiai, žemę nuklotų storas sniego sluoksnis, o vandens telkiniai „braškėtų“ nuo ledo tuomet tai būtų ženklas, jog turime pasirūpinti mūsų sparnuotais draugais. Tokiu laikotarpiu paukščiams galime padėti lesindami įvairiausiomis sėklomis (saulėgrąžų, kanapių, linų sėmenų), grūdais, uogomis (tiek džiovintomis, tiek šviežiomis), parduotuvėse parduodamu lesalu paukščiams. Zylutėms galima pakabinti „švarių“ lašinių gabalėlį – jie negali būti sūdyti ar rūkyti. Svarbiausia, kad lesalas būtų kuo natūralesnis.
O kaip gi dėl duonos, žmonių įprastai naudojamo lesalo? Duona ir jos produktuai (batonas, bandelės ir pan.) – nėra visavertis lesalas, lesindami duona ar jos produktais paukšteliams labiau pakenksite nei pasirūpinsite. Paukščių niekuomet nešerkite maisto likučiais, supelijusiais, sugedusiais maisto produktais (pvz:. kepto ar virto maisto likučiais, picos padais, pasenusios duonos, mėsos produktais). Taipogi nelesinkite maisto produktais kuriuose yra druskos ir prieskonių: „čipsai“, trapukai, sūrios lazdelės, krekeriai ir pan. – paukščiams netinka ir net galite pridaryti daugiau žalos.
Svarbu nepamiršti, kad pradedami lesinti mūsų sparnuotus draugus įsipareigojate rūpintis maistu laiku, nes paukščiai (ypač mažieji paukšteliai) pripranta ir visuomet lanko vieną ar keletą aplinkinių maitinimosi vietų. Taigi lesyklėlės turi būti nuolat papildomos, tvarkingos, ypač antroje žiemos pusėje, kuomet natūralus maisto gamtoje sumažėja.