Ribiškių bendruomenė kviečia į tvarumą skatinančius šviestuvų atnaujinimo mokymus.
„Amatas- gyvenimo pagrindas”, o prikelti antram gyvenimui daiktai prisideda prie tvarumo iniciatyvos ir klimato kaitos mažinimo. Išskirtinio dizaino „Cosier light” meistrės, Aušros Rutkauskienės, moto: Tvarumas – vis dažniau girdima sąvoka pastarosiomis dienomis. Įsileiskime tvarumą ir į savo namus. Šviestuvo gaubtų gamyba – galimybė seną šviestuvą prikelti naujam gyvenimui, atnaujinti savo namų interjerą papildant nauju jaukiu savo rankų darbo akcentu. Mokymų metu bus suteikiamos visos priemonės šviestuvo gaubtų restauracijai ar naujų gamybai, pateikiamos žinios kaip ir ką daryti norint pagaminti originalų rankų darbo, išskirtinio dizaino vienetinį, savo namų interjerui pritaikytą šviestuvą.
Dalyviai ne tik sužinos gamybos proceso paslaptis, išsineš pagamintus produktus, bet ir bus motyvuoti kurti jaukius namus, neužmirštant paprastos ir prasmingos tiesos – daiktai gali gyventi antrus gyvenimus.
Mokymai nemokami, bet būtina registracija ir Jūsų patvirtinimas elektroniniu paštu po registracijos.
Pirmi mokymai vyks 2024m., liepos 20 dieną, nuo 11.00val, Markučių dvaro muziejaus erdvėse, Subačiaus 124, Vilnius. Kadangi vietų skaičius ribotas, nenusiminkite, ir paskelbus naujas registracijas registruokitės iš naujo. Viso vyks 5 užsiėmimai.
Registracijos nuorodos skelbiamos https://www.facebook.com/RibiskiuBendruomene
Renginio metu bus fotografuojama. Nuotraukos bus naudojamos renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėje svetainėje.
Veikla dalinai finansuojama LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis, Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.
Skelbiame talką, kurios tikslas pamėginti sumažinti invazinių šliužų populiaciją.
Skelbiame talką, kurios tikslas pamėginti sumažinti invazinių šliužų populiaciją.
Priemonė nupirkta, kviečiame savanorius atvykti į būstinę, Ribiškių sodų 2-oji Nr.44, Liepos 12d. nuo 18 val., padėti susverti moliuskcido miltelius. Apsaugos priemonėmis pasirūpinta (respiratoriai, akiniai, pirštinės).
Tikimės priemonę išdalinti liepos 12-21 dienomis, kad galėtume vienu metu, masiškai juos naikinti. Apie atvykimą praneškite elektoniniu paštu ribiskes@gmail.com
https://www.adama.com/lietuva/lt/augalu-apsauga/insekticidai/gusto
Aplinkos ministerija renka duomenis apie išplitusias invazines rūšis, todėl prašome Jūsų pateikti informaciją šioje nuorodoje https://inva.biip.lt/
Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. kovoti su invazinėmis rūšimis, taigi ir šliužais, yra paprasčiau, nes įsigaliojo statymas, kad jei žmogus yra žemės ploto savininkas, kuriame yra invazinių augalų ar gyvūnų, jis yra atsakingas už jų naikinimą. Taigi, ir už šliužų. Jei teritorija priklauso valstybei – įgaliotos savivaldybės turi naikinti joms priklausančiose teritorijose esančius invazinius augalus ir gyvūnus. Todėl pamačius šiuos gyvius viešose vietose reiktų nedelsiant pranešti savivaldybei ar seniūnijai. Dar vienas svarbus dalykas ir naujovė – dažnai žmonės susiduria su problema, ypač turintys sodus, kad vieni savininkai yra labai tvarkingi, o kiti – apsileidę: nešienaujama žolė, šiukšlės, nebaigtos statybos ir būtent jų sklypuose veisiasi bei žiemoja šie šliužai. Anksčiau į svetimą teritoriją nebūdavo galima įeiti, o dabar galima ne tik reikalauti, kad kaimynai, kurių sklypuose veisiasi invaziniai gyviai, susitvarkytų. Jei jie to nedaro, kaimynai turi teisę, parašę įspėjimą (registruotu paštu su patvirtintu įteikimu) ir nesulaukę pokyčių per 10 dienų – įeiti ir sutvarkyti teritoriją bei sunaikinti invazinius gyvius. Nuo 2017 m rugsėjo 1 dienos įsigaliojusį teisės aktą rasite čia. https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/31aec850001911e7ae41f2dbc54c44ce
Luzitaninį arioną mokslininkai pataria naikinti vos tik pastebėjus. „Savo sklype juos reiktų rinkti ir naikinti visais įmanomais ir žmogui priimtinais būdais: gal humaniškiausia būtų juos sušaldyti, bet dažniausiai žmonės juos užpila druska ar skandina muiluotame, sūriame vandenyje. Tokie sunaikinti šliužai puikiai tinka komposto krūvoms. Galima naudoti ir įvairius moliukcidus (FERRAMOL, GUSTO, LIMA ORO), tačiau jie gana brangūs, dalis palijus sudrėksta ir tampa neveiksmingi, o sunaikintus šliužus reiktų pakasti kur sodo pakraštyje, kad jų neprarytų kiti gyvūnai.
SB Ribiškės
VALDYBA
Sveikiname Valstybės dienos proga!
Sveikiname Valstybės dienos proga!
Diena, kuri jungia praeitį, dabartį ir ateitį.
Diena, kuri primena: esame laisvi žmonės laisvame pasaulyje.
Diena, kuri primena Mindaugo karūnavimą ir Lietuvos valstybės pradžią.
Valstybės dienos proga linkime, kad kiekvieno iš mūsų širdyje per amžius drąsiai skambėtų meilės Tėvynei giesmė. Tegul ji mus suartina, ir tegul garbingi Valstybės kūrimo darbai niekada nesustoja!
Gražios šventės visiems!